Programować każdy może...
  Programowanie, to dział w którym będę starała się pisać ogólnie o językach, pomysłach, projektach, ciekawych miejscach, IDE oraz wiele innych tematach związanych bezpośrednio lub pośrednio z programowaniem. Chcę postawić wyraźną linię pomiędzy tym działem a Programy, gdzie znajdować się będą fragmenty kodu, lub gotowe już skompilowane programy.
Magiczne inwokacje…
 Skoro już uderzyłam w klimat czarów-marów, to pozostańmy jeszcze przez chwilę w tym magicznym świecie porównań.

  Nauka programowania, to jak nauka języka obcego. Takie sformułowanie, często gości na pierwszych stronach wszelkiej maści poradników i podręczników. Ośmielę się z tym nie zgodzić. Jako, że jestem osobą naturalnie predestynowaną do nauki języków obcych, która ma za sobą naukę języka angielskiego, niemieckiego i japońskiego. (nie zapominajmy, że również języka polskiego) mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że to kompletnie coś innego. I zdecydowanie pasuje mi tutaj nauka magii jako porównanie bardziej adekwatne. Bez zagłębiania się w szczegóły. (Mam Cię za osobę bardzo inteligentną i często będę stosowała skróty, gdyż wiem, że reszty domyślisz się sam). Podstawową różnicą jest to, że nauka języka obcego jak i komunikacja międzyludzka wybaczają błędy. Język programowania, nie! „Good Moaning” - każdy zrozumie, a nawet uśmiechnie się na wspomnienie genezy tego błędu językowego. :) Ale jeśli napiszemy w C++ zamias cout -> count (co mi się kilkukrotnie przytrafiło), to czytając kod będziemy wiedzieli o co chodziło. Sama kosrukcja pozwoli nam zinterpretować to poprawnie i wyeliminować błąd. Komputer już tego nie rozumie i nie ma szans by zrozumiał. Dlatego programowanie przypomina bardziej tworzenie zaklęcia, lub magicznej mikstury. Każdy błąd „językowy” sprawi, że czar nie zadziała. Inny rodzaj błędu sprawi, że zadziała w niepożądany sposób. Może być też tak, że spowodujemy wielkie BOOOM! Prawda? :)

  Dlatego serdecznie zapraszam Cię do przeglądania tego działu. Sporo ciekawych informacji postaram się tu dostarczyć. Być może uda mi się zachęcić Cię do programowania? Być może ułątwię Ci pierwsze kroki. A może po prostu odnajdziesz tu ciekawe tematy do dyskusji ze mną lub po prostu ozyskasz utraconą radość z programowania?

  Kimkolwiek chcesz zostać, programistą czy hakerem, ten dział jest tu dla Ciebie.