Distros
W gąszczu dystrybucji zagubić się może niemal każdy. Sama niejednokrotnie instalowałam jedno distro za drugim, aby wybrać ten, który mi bardziej odpowiada. Przyjrzyjmy się zatem tym, które w moim subiektywnym odczuciu są najlepsze, oraz tym, których należy unikać...
Debian

  Debiana 9 możecie pobrać z oficjalnej strony:

- Debian.org

Możecie też zamówić płyty lub pendrive z gotową instalacją Debian 9, u mnie.
Wystarczy napisać do mnie wiadomość na adres: info@c0d3w1tch.pl

1. Debian 9, wersja 1 x DVD – 15 zł
2. Debian 9, wersja 3 x DVD – 25 zł
3. Debian 9, wersja 1 x Pendrive 8GB, USB 2.0 – 35 zł
4. Debian 9, wersja 1 x Pendrive Exclusive * – 55-200 zł

  Przesyłki wysyłam Pocztą Polską, listem priorytetowym poleconym. Mogę też wysłać za pobraniem. Wtedy do ceny należy doliczyć 10 zł.

  Zaznaczam, że Debian jest darmową dystrybucją i nie zarabiam na tym ani złotówki. Podane ceny to koszt materiałów (DVD boxy, okładki, etykiety, druk, nadruk na Pendrive w wersji Exclusive etc.) oraz wysyłki (koszty przesyłki, pudełko, koperta). Zależy mi tylko na tym, by popularyzować Debiana a tym samym wolne oprogramowanie.

  * - Wersja Exclusive jest tak naprawdę wersją z dodatkowymi bajerami. Pendrive o większej pojemności, USB 3.0, podzielony na partycje. Może mieć logo i napis i być w dowolnej formie (karta, klucz, brelok itp.). Może być zapakowany w metalowe pudełko. Doskonałe rozwiązanie na prezent. Dla profesjonalistów i ludzi ceniących sobie wartości estetyczne.